1872 Buharlı kazanların yol açtığı felaketler, denetim ihtiyacı ve TÜV Austria'nın Viyana'da kurulması. 1905 Asansör ve kaldıraç sistemlerinin denetim ihtiyacının karşılanmaya başlaması. 1994 TÜV Austria Hellas ile ilk uluslararası deneyim. 2009 TÜV Austria Turk'ün kurulması ve Türkiye'de faaliyetin başlaması. 2013 TÜV Austria Personel Belgelendirme TÜRKAK akreditasyonunu alıyor. 2015 TÜV Austria Personel Belgelendirme MYK tarafından yetkilendiriliyor. 2017 TÜV Austria Azerbayacan: TÜV Austria Grubu, bilgi ve birikimini Azerbaycan'a yönlendiriyor. 2022 Şirketimiz TÜV Austria Akademi Eğitim Belgelendirme Test ve Uygunluk Değerlendirme Hizmetleri Ltd.Şti. ünvanını alıyor.

1872'den bugüne günvelik, kalite, yenilik, çevre koruma ve karlılık kavramlarını ortak bir paydada buluşturuyoruz. Endüstriyel işletmelerden, ticari ve zanaat işletmelerine, sağlık hizmetlerinden, yerel otoritelere ve bilim ve araştırma estitülerine kadar.

Dünya genelinde 40'ı aşkın ülkede, 2000'in üzerinde çalışanımızla ve 140 yılın üzerindeki tecrübemizle bir çok alanda müşterilerimizin ihtiyaçlarına doğrudan cevap verecek çözümler üretiyoruz:

Yetkinlik, çeşitlilik, uluslararası yönelim ve gelenek; entegre güvenlik, kalite, çevresel ve teknik kaynak yönetimi için hizmet portföyümüzün temelini oluşturur. TÜV AUSTRIA olarak müşterilerimiz, ortaklarımız ve çalışanlarımız için, tüm faaliyetlerimizle güvenlik ve katma değer yaratmayı amaçlarız.

TÜV AUSTRIA tarafından üretilen belgeler, Avrupa Ekonomik Alanı'nda ve dünyanın birçok ülkesinde tanınmaktadır. Bu, ekonomide, yetkililer nezdinde ve kamuoyunda yüksek derecede yasal güvenlik ve kabul sağlar.

Video: TÜV Austria tarihine göz atın (İngilizce)

140 +YIL
40 +ÜLKE
300 +FARKLI HİZMET
2.000 +ÇALIŞAN
400.000 +DENETİM

VİZYON VE MİSYON

 • Güvenlik için hizmet ederken özerklik ve tarafsızlık ana ilkelerimizdir.
 • Tüm hizmetlerimizi etik, sosyal ve çevresel açıdan sorumlu bir şekilde sunmayı taahhüt ediyoruz.
 • Misyonumuz, güvenlik ve kalite alanlarında sürdürülebilir kalkınma yaratmaktır.
 • TÜV Austria Grubu bağımsız bir şirkettir ve tüm kazanımlarını şirket yatırımlarına aktarır.

Son söz olarak, "TÜV Austria Hizmetleri" denildiğinde şu üç argümandan emin olabilirsiniz:

 • Dış hissedarlar... YOK!
 • Ödünç alınmış sermaye... YOK!
 • Kar payı dağıtımı.... YOK!

TÜV AUSTRIA AKADEMİ EĞİTİM BELGELENDİRME

TÜV Austria Akademi Eğitim Belgelendirme Test ve Uygunluk Değerlendirme Hizmetleri Ltd. Şti. Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yetki kapsamındaki ulusal yeterliliklere göre sınav ve belgelendirme faaliyetlerini yürüten "Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşu"dur.

Kuruluşumuz ayrıca, Türkiye’deki Güvenlik Bilgi Formu (GBF) Hazırlayıcısı Sertifikalandırması hakkında TÜRKAK tarafından verilmiş akreditasyonlara sahiptir. Bu kapsamda TÜRKAK TS EN ISO/IEC 17024 Standardı'na göre personel belgelendirmesi yapmaktadır.

Firmamız, 14.02.2013 tarihinde AB-0031-P akreditasyon numarası ile Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından akredite edilmiş ve 18.11.2015 tarihinde YB-0041 kodu ile Mesleki  Kurumu (MYK) tarafından yetkilendirilerek yetki kapsamındaki ulusal yeterliliklerde sınav ve belgelendirme faaliyetlerine resmen başlamıştır.

TÜRKAK

 • Tarih: 14.02.2013
 • Belge No: AB-0031-P

MYK

 • Tarih: 18.11.2015
 • Kod: YB-0041